منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

English
HSDPA چیست؟

HSDPA چیست؟

HSDPA یا دسترسی به بستهء ارسال شده با سرعت بالا

High-Speed Downlink Packet Access (HSDPA)

HSDPA اختصار ” دسترسی به بستهء ارسال شده با سرعت بالا از ماهواره مخابراتی یاHigh-Speed Downlink Packet Access  می باشد که یک پروتکل جدید برای انتقال دیتا از طریق تلفن موبایل است  HSDPA به عنوان یک فن آوری نسل ۳٫۵ شناخته شده. اساسا”، این استاندارد سرعت های دانلود بر روی تلفن موبایل را مساوی با یک خط ADSL خط مشترک دیجیتالی نا متقارن ( Asymmetric Digital Subscriber Line) در خانه فراهم می نماید، که هر محدودیتی که در مورد استفاده تلفن تان از طریق یک اتصال کند و آهسته وجود دارد، را از بین میبرد. HSDPA یک تکامل تدریجی و پیشرفت W-CDMA یا دسترسی چندگانه از طریق تقسیم کد بر روی باند پهن  (Wideband Code Division Multiple Access)، که یک پروتکل نسل سوم می باشد، است. HSDPA نرخ انتقال را با یک فاکتور حداقل ۵ برابر W-CDMA  بهینه می سازد. HSDPA  می تواند به صورت تئوری به سرعت های انتقال دیتا ۸ تا ۱۰ مگابیت در ثانیه برسد. گرچه هر دیتایی می تواند انتقال یابد، کاربردهایی با تقاضای بالای دیتا نظیر ویدیو و موسیقی یکپارچه (بدون اخلال)، تمرکز HSDPA می باشد.

مقایسه WCDMA و HSDPA

مقایسه WCDMA و HSDPA

HSDPA، W-CDMA  را با بکارگیری تکنیک های متفاوت برای مدولاسیون و کد نمودن بهتر می نماید . آن (HSDPA) یک کانال جدید درون W-CDMA که HS-DSCH یا کانال اشتراکی ارسال شده از ماهواره مخابراتی با سرعت بالا (High-Speed- Downlink Shared Channel) نامیده می شود، ایجاد می کند. آن کانال به صورت متفاوتی نسبت به کانال های دیگر عمل نموده و برای سرعت های سریع تر ارسال از ماهواره مخابراتی به دستگاه موبایل استفاده می شود. این بدین معناست که دیتا از منبع به تلفن فرستاده می شود. و این ممکن نیست که دیتا را از تلفن به منبع با بکارگیری HSDPA فرستاد. کانال بین تمام کاربران بطور اشتراکی استفاده می شود که این امر اجازه می دهد که سیگنال های رادیویی بطور موثرتری برای دانلود های سریع تر استفاده گردد.

High-Speed Downlink Packet Access (HSDPA)

High-Speed Downlink Packet Access (HSDPA)

در دسترس بودن گسترده HSDPA ممکن است جهت اینکه واقع گرایی گردد، کمی طول بکشد، یا ممکن است که هرگز به آن رسیده نشود. بیشتر کشورها شبکه نسل سوم همه جا گسترده شده را تا پایان ۲۰۰۵ نداشتند. فراهم کنندگان خدمات ارتباطات راه دور موبایل دارند بسرعت کار می کنند که شبکه های نسل سوم را بتوانند به نسل ۳٫۵ زمانیکه تقاضای بازار برای اینکار وجود داشته باشد، بکار گیرند.دیگر فراهم کننده خدماتHSDPA را در طول ۲۰۰۵ تست نمودند و خدمات را در اواسط یا اواخر ۲۰۰۶ گسترده کردند. بکارگیری های اولیهء خدمات از آنچه از نظر تئوری نرخ های امکان پذیر بودند، با سرعت های بسیار پایین تر از آن ها انجام گرفتند. خدمات و سرویس های اولیه ۸/۱ مگابیت در ثانیه با به روزآوری شدن تا ۶/۳ مگابیت در ثانیه خواهد بود البته با دستگاه هایی که آماده شدند که بتوانند آن سرعت افزایش یافته را پشتیبانی نمایند.

پذیرش دراز مدت و موفقیت HSDPA روشن نیست، برای اینکه تنها راه برای انتقال دیتا با سرعت بالا نیست. استاندارهایی نظیر CDMA2000 1xEV-DO و W-Max استاندارهای با سرعت بالای باالقوه دیگری می باشند. از آنجائی که HSDPA یک توسعهء  W-CDMAمی باشد، خیلی غیر محتمل است که در مکان هایی که W-CDMA  بکار گرفته نشد، موفق شود. بنابراین، موفقیت تدریجی HSDPA به عنوان یک استاندارد نسل ۳٫۵ ابتداء بستگی به موفقیت W-CDMA بعنوان استاندارد نسل سوم خواهد داشت.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه ۲٫۵ / ۵٫ تعداد رای : ۲

اولین نفر باشید که به این نوشته رای می دهید

مدیر وب‌سایت
ما در تیم تولید محتوای کنترل سازان در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی و محصولات در تجهیزات صنعتی را تهیه کنیم. جهت مشاوره و سفارش محصول می توانید با ما در ارتباط باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *