منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

English
سیستم روانکاری و گریس پمپ

سیستم روانکاری و گریس پمپ

lubrication

اهمیت روانکاری

روانکاری یکی از مهمترین اقداماتی است که در جهت نگهداری از تجهیزات مکانیکی و ماشین آلات با صورت بگیرد که این امر باعث بالا رفتن طول عمر قطعات و کاهش میزان خرابی تجهیزات و در نتیجه کاهش هزینه های نگهداری می گردد . یکی  از موارد استفاده از گریس زمانی است که نمی توانیم از روغن استفاده کنیم ( مانند چرخ یاتاقان ها ) خاصیت گریس و گران روی آن به گونه ای است که در این گونه نقاط باقی می ماند و حرکت نمی کند و از قطعه خارج نمی شود ولی برای خنک کردن و تمیز نمودن و خروج آلودگی به یک گریس پمپ نیاز داریم تا با حرکت دادن گریس در مقطع مورد نظر به این هدف برسیم .

گریس پمپ میکسر

در قسمت های مختلف یک دستگاه بچینگ با توجه به سرعت و فشار و دما قسمت مکانیکی از روانکار گریس و یا روغن استفاده می کنیم ( مانند یاتاقان ها )  که در شرایطی که فشار و دما و سرعت حرکت قطعه مورد نظر در حد نرمال باشد از روانکار گریس با توجه به گران روی کمتر استفاده می شود زیرا در مقطع حرکت نمی نماید و در نتیجه نیاز به عایق کاری خیلی بالا نمی باشد که همین امر خود باعث گردش هوای بیشتر و در نتیجه پایین آمدن دمای گریس و مقطع مورد نظر می شود .

گری پمپ woerner

در قسمت هایی از دستگاه بچینگ مانند ریل باکت که نیاز به گریس کاری جهت حرکت بهتر رولیک ها بر روی ریل دارد با توجه به اینکه در فضای باز می باشد و سطح گریس  در تماس با ریزگرد ها علی الخصوص فیلر حاصل از جابجا نمودن مصالح و یا سیمان به هنگام بارگیری و تخله می باشد باید بصورت دایمی تعویض گردد زیرا باتوجه به میزان چسپندگی بالای گریس این ریزگرد ها به گریس موجود بر روی ریل می چسپند و درنتیجه گریس خاصیت خود را از دست می دهد .

در قسمت هایی که به صورت چرخ زنجیری ممکن است ساخته شوند مانند سیستم وینچ و همچنین سیستم الکتروگیر بکس میکسر ممکن است در نمونه های تک شفت توسط چرخ زنجیر به شفت میکسر متصل شود تا تای ممکن باید این محصط ها را ایزوله نمود ولی باز هم با توجه به موارد یاد شده بالا نیاز به تعویض دوره ای وجود دارد .

برای روانکاری در قطعاتی مانند گیربکس ها که سرعت حرکت چرخ دننده ها و در نتیجه دمای کار بیشتر است از روانکار روغن استفاده می شود .

gearbox

اثرات روانکاری صحیح و مداوم  و استفاده از گریس پمپ :

۱- افزایش طول عمر قطعه مورد نظر

۲- پایین آمدن مصرف انرژی

۳- کاهش هزینه تعمیرات

در برخی از قسمت ها مانند یاتاقان های اسکرو و نوار و بلبرینگ و آب بند میکسر دستگاه بچینگ که دارای گریس خور می باشند و باید بصورت مداوم و دوره ای گریس کاری شوند می توان از سیستم گریس پمپ برقی ( گریس پمپ اتوماتیک ) استفاده نمود و با استفاده از سیستم کنترل اتوماتیک میزان و زمان گیریس کاری را تنظیم نمود . همچنین می توان گریس پمپ را بصورت دائمی روشن گذاشت و از مقسم ها برای این کار استفاده نمود .

مقسم گریس پمپ


جهت مشاوره در زمینه انتخاب تجهیزات روانکاری مناسب می توانید با ما در ارتباط باشید و از محصولات روانکاری بازدید نمایید .